Уживајте во убавините на Виетнам преку објективот на овој фотограф!

Уживајте во убавините на Виетнам преку објективот на овој фотограф!

Фотографот Pham Huy Trung преку својот објектив ја доловува убавината на Виетнам, неговата долга и богата традиција, култура и историја. Нека овие фотографии ви бидат поттик да ја истражите оваа далечна, мистична земја.

Уживајте во убавините на Виетнам преку објективот на овој фотограф!

Уживајте во убавините на Виетнам преку објективот на овој фотограф!

Уживајте во убавините на Виетнам преку објективот на овој фотограф!

Уживајте во убавините на Виетнам преку објективот на овој фотограф!

Уживајте во убавините на Виетнам преку објективот на овој фотограф!

Уживајте во убавините на Виетнам преку објективот на овој фотограф!

Уживајте во убавините на Виетнам преку објективот на овој фотограф!

Уживајте во убавините на Виетнам преку објективот на овој фотограф!

Уживајте во убавините на Виетнам преку објективот на овој фотограф!

Уживајте во убавините на Виетнам преку објективот на овој фотограф!

Уживајте во убавините на Виетнам преку објективот на овој фотограф!

Уживајте во убавините на Виетнам преку објективот на овој фотограф!

Уживајте во убавините на Виетнам преку објективот на овој фотограф!

Доколку ви се допаднаа овие фотографии, можеби ќе сакате да прочитате и за 5-те неверојатни места во Виетнам кои вреди да ги посетите.

Извор: mymodernmet.com


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар