Најубавите пејзажи од полуостровот Камчатка доловени преку објектив!

Најубавите пејзажи од полуостровот Камчатка доловени преку објектив!

Фотографката Изабела Таки го истражувала регионот Камчатка, полуостров кој се наоѓа на крајниот исток на Русија. Таа успеала да ја овековечи фасцинантната природа на полуостровот преку објективот на нејзиниот фотоапарат. Станува збор за пејзажи полни со шума и вулкани. Имено, вулканите Камчатка се прогласени за светско наследство од страна на Организацијата на Обединетите нации за образование, наука и култура.

Најубавите пејзажи од полуостровот Камчатка доловени преку објектив!

Најубавите пејзажи од полуостровот Камчатка доловени преку објектив!

Најубавите пејзажи од полуостровот Камчатка доловени преку објектив!

Најубавите пејзажи од полуостровот Камчатка доловени преку објектив!

Најубавите пејзажи од полуостровот Камчатка доловени преку објектив!

Најубавите пејзажи од полуостровот Камчатка доловени преку објектив!

Најубавите пејзажи од полуостровот Камчатка доловени преку објектив!

Најубавите пејзажи од полуостровот Камчатка доловени преку објектив!

Најубавите пејзажи од полуостровот Камчатка доловени преку објектив!

Најубавите пејзажи од полуостровот Камчатка доловени преку објектив!

Најубавите пејзажи од полуостровот Камчатка доловени преку објектив!

Доколку ви се допаднаа овие фотографии, можеби ќе сакате да погледнете и фотографии од најубавите делови на Земјата каде што сè уште не допрела човечката рака.

Извор: fubiz.net


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар