Париз vs. Њујорк низ забавно видео

Париз vs. Њујорк низ забавно видео

Париз и Њујорк се толку импресивни што луѓето не престануваат да ги споредуваат. Веќе пишувавме за уметници кои низ илустрации ја прават споредбата, а сега ви прикажуваме и едно видео кое се занимава со истата тема. Негов автор е парижанецот Мател.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар