Запознајте го Лучи, страшниот мачор кој се проѕева и сака да прогонува

Запознајте го Лучи, страшниот мачор кој се проѕева и сака да прогонува

Лучи е навистина опасен мачор и носи прекар Прогонувач. Кога ќе се разбуди зазема навистина чудни позиции и страшно се проѕева, но уште пострашен е кога следи и набљудува. Димитри, фотографот кој го сликал Лучи вели дека сè што мачорот прави кога е буден, е следење и морничаво набљудување на сè околу него.

Запознајте го Лучи, страшниот мачор кој се проѕева и сака да прогонува

Погледнете некои од фотографиите, со сигурност ќе се вљубите во него, иако е страшен.

Запознајте го Лучи, страшниот мачор кој се проѕева и сака да прогонува Запознајте го Лучи, страшниот мачор кој се проѕева и сака да прогонува

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар