Ели Радеска | Кафе пауза

Викенд книга: „Преживеј за да раскажуваш“ – Лиса Гарднер

Ова е мојата приказна... Јас сум единствениот преживеан и ова е она што го преживеав за да ви го раскажам.
Датум: 19 јул 2015
, Автор:

Викенд книга: „Прошетка по облаците“ – Ева Мари Еверсон

Што кога човек ќе ја изгуби волјата да продолжи понатаму?
Датум: 20 јун 2015
, Автор:

Книга: „Белата светлина во Париз“ – Тереза Ревај

Прекрасна, романтична приказна која ќе ве поведе низ времето и ќе направи да се вљубите...
Датум: 11 јун 2015
, Автор:

Викенд книга: „Големи мали лаги“ – Лиен Мориарти

Што се крие зад затворените врати во домовите на нашите пријателки?
Датум: 16 мај 2015
, Автор:

12 проблеми на интровертите кои работат во заедничка канцеларија

Ова се некои потешкотии со кои се соочуваат интровертите кои ја делат канцеларијата со други колеги.
Датум: 04 мај 2015
, Автор:

Како да го побарате (и да го добиете) она што го сакате?

На работното место клучно е да знаеме како да го побараме она што го сакаме и како да се потрудиме да го добиеме. Ова се 6-те техники кои секој мора да ги совлада.
Датум: 29 апр 2015
, Автор:

Што може да направите во вашите 20-ти за животот да ви биде поубав во 30-тите?

Еве што можете да направите во 20-тите години од вашиот живот за да живеете убав, исполнет и успешен живот во вашите 30-ти.
Датум: 28 апр 2015
, Автор:

Истражувањата покажуваат: Вашите навики во исхраната кажуваат многу за вас

Овие истражувања покажале дека постои поврзаност меѓу карактерот на човекот и храната која најчесто ја јаде. Каде се пронаоѓате вие?
Датум: 24 апр 2015
, Автор:

Викенд книга: „Можеби некогаш“ – Колин Хувер

Одлична приказна за пријателството, љубовта, неверството, предавството и музиката...
Датум: 18 апр 2015
, Автор:

12 нешта кои ќе ги разберат само сестрите кои живеат одвоено

Овие работи ќе ги разберат само сестрите кои макар на кратко живееле одвоени една од друга.
Датум: 18 апр 2015
, Автор:

17 познати жени кои совршено возвратија на злобните коментари за нивната тежина

Погледнете ги најдобрите контраудари на злобните коментари поврзани со тежината.
Датум: 16 апр 2015
, Автор:

Мажи со брада: ЗА и ПРОТИВ

Сега популарните ламберсексуалци ги полудуваат девојките. Момци, би растеле ли брада? Девојки, би сакале ли момче со долга брада?
Датум: 14 апр 2015
, Автор: