Ели Радеска | Кафе пауза - Part 72

„Must do“ листа за девојки до 25 години

Сите ние го искусуваме животот на различен начин и секоја од нас си има свои планови и очекувања. Но, ова се работите кои секоја девојка треба да ги искуси до својата 25-та година од животот.
Датум: 10 фев 2012
, Автор:

Како да ги направите највкусните женски коктели?

Дали сте подготвени за вкусни коктели кои можете многу лесно да ги направите? Набавете ги потребните состојки, повикајте ги вашите пријателки и забавувајте се!
Датум: 04 фев 2012
, Автор:

Домашни третмани за нега на кожата

Кога подобро ќе размислите, сите состојки кои ви требаат за успешно да се ослободите од несаканите појави на вашето лице и тело, веќе ги имате во својот дом, само треба правилно да ги искомбинирате.
Датум: 04 фев 2012
, Автор:

Најмоќните жени-владетелки низ историјата

Сите знаеме дека светот се врти околу жената, но низ историјата постоеле жени кои буквално владееле со светот или барем со поголем дел од него. Тоа се жени кои остро се спротивставиле на обезвреднувањето...
Датум: 30 јан 2012
, Автор:

Како да постигнете максимална концентрација?

Губењето концентрација може да ви се случи во различни ситуации, на пример додека слушате некакво предавање на факултет или на работа, кога зборовите што ги слушате веднаш ви се лизгаат од сеќавањата и не паметите многу...
Датум: 18 јан 2012
, Автор:

Како до брза промена на вашето расположение?

Имате лош ден? Уште утрово нешто ви тргна наопаку? Не е ни пладне, а вие се чувствувате уморно и безволно? Не предавајте се, нема потреба да го чекате наредниот ден за да почнете одново...
Датум: 17 јан 2012
, Автор:

Божиќен пакет

Божиќ е посебен ден, исполнет со среќа, хармонија и мир, а најважно од сè, претставува раѓање на новата надеж. Послужете се со нашиот пакет од божиќни песни, пораки, идеи за подароци и обичаи и имајте совршена божиќна прослава.
Датум: 04 јан 2012
, Автор:

Среќата доаѓа во мали пакувања

Насмевнете му се на она што го гледате кога ќе погледнете во огледало, а ако не ви се допаѓа, би се изненадиле колкава е вашата способност да го промените одразот.
Датум: 27 дек 2011
, Автор:

Трагите во снегот

Одејќи по снегот ги остававме нашите стапки, како доказ дека сме биле тука, сме оставиле некаков белег, некаква трага, а јас секогаш се лутев што твоето ангелче во снегот беше поголемо и поубаво од моето.
Датум: 18 дек 2011
, Автор: