тв серија | Кафе пауза

Доаѓа нова ТВ серија за љубителите на фантазија

Заплетот на серијата е сместен во кралството Равка, во кој има Волкри - чудовишта со кои жителите на кралството се во долга војна...

Сите се луди по новата серија „Genera+ion“

Веќе во првите епизоди се зборува за проблемот со насилства во училиштата, сексуалноста, сексизмот, дискриминацијата, и институциите кои не сакаат да ги слушаат.

„Brave New World“ е нова серија што овие денови не можеме да престанеме да ја гледаме

Замислете си за момент свет во кој нема проблеми и каде сите околу вас се задоволни од своите животи...

Нова позитивна и забавна ТВ серија која е совршен избор

Заплетот се базира на животот на мајка и ќерка, а бидејќи пред нас доаѓаат повеќе и поубави денови, оваа позитивна и забавна серија е совршен избор кој нема да разочара никого!

Пристигнува нова серија за Шерлок Холмс: Објавен е мрачен, но ветувачки трејлер

Ако обожавате приказни за Шерлок Холмс и сè уште не ви се доволни, еве ја добрата вест.

„It’s a sin“: ТВ серија што ја освои публиката ширум светот

Оваа серија дава целосно нов поглед на болеста ХИВ, ЛГБТ заедницата и фактот дека заплетот е делумно заснован на сопственото искуство на Дејвис, па целата серија дава момент на реализам што го чувствува гледачот.

„The Wilds“: Предлог ТВ серија за овој викенд

Иако серијата е наменета за помладата популација, таа ќе им се допадне на сите што сакаат комбинација од акција и мистерија.

Одлична вест за сите обожаватели на Хари Потер: Приказната за младиот волшебник пристигнува во форма на ТВ серија!

Овој најпознат волшебник ги освои срцата на публиката ширум светот до таа мера што сè уште не сакаме да се разделиме од оваа приказна...

6 причини зошто новата ТВ серија „Lupin“ треба веднаш да ја изгледате

Ако ја гледавте серијата „Lа Casa de Papel“, тогаш сигурно ќе бидете воодушевени и од оваа одлична приказна!

Ако обожававте да гледате „Очајни домаќинки“, тогаш оваа ТВ серија сигурно ќе ве освои

Списокот на одлични серии секој ден станува се подолг, а подолу издвоивме една што можеби особено ќе им се допадне на обожавателите на популарните „Очајни домаќинки“!

ТВ серија: Зора (Daybreak)

Деца се обидуваат да преживеат во постапокалиптичен свет така што формираат племиња

ТВ серија: Војна на световите (The War of the Worlds)

Во Лондон за време на раните 1900-ти години, Џорџ и Ејми се обидуваат да почнат заеднички живот кој ќе биде прекинат од марсовска инвазија на Земјата