03 декември 2014 | Кафе пауза

Негувателка открива за што луѓето најмногу жалат на смртна постела

Не си дозволиле себеси да бидат среќни, работеле пренапорно... ова се 5-те најчести нешта за кои луѓето жалат на својата смртна постела.
Датум: 03 дек 2014
, Автор:

Модното шоу на „Victoria’s Secret“

Погледнете на наредниве фотографии како изгледаа прекрасните девојки на модните писти во Лондон...

Совети за модниот стил кои секоја девојка треба да ги знае

Сезоните можеби се менуваат, трендовите доаѓаат и си одат, но вистинскиот моден стил трае засекогаш.

Книга: „Последната приказна“ – Ели Г. Радеска

Трогателна приказна за едно друго време, за една силна жена и уште посилна љубов...

Кој технолошки уред одговара на вашиот хороскопски знак?

Во модерното време кога технологијата е премногу развиена, вие сигурно имате уред кој постојано сакате да е до вас и не би можеле да си го замислите животот без него. Но кој уред според хороскопот најмногу би ви одговарал?

Заглавени во моментот: Како да се одглавиме и да тргнеме напред?

Секојдневно слушам како се жалиме дека економијата не ни била добра, примањата не ни се добри, патиштата не ни се добри, дека на работа не ни е добро, дека колегите не нè сакаат, дека менаџерите нè тормозат итн., итн.
Датум: 03 дек 2014
, Автор:

7 начини да спречите срцеви заболувања во вашите 20-ти

Еве како можеме да ја спречиме појавата на срцеви заболувања во време кога на мета се и младите.
Датум: 03 дек 2014
, Автор:

7 работи за кои многумина мислат дека се негативни, но не се

Ова се некои од нештата кои се сметаат за негативни, но во суштина може да бидат здрави.
Датум: 03 дек 2014
, Автор:

10 бизнис лекции од ТВ серијата „The Office“

Иако оваа серија покажува како не треба да се води една компанија, сепак ако ја тргнеме комедијата на страна, таа може да ни посочи на многу значајни аспекти и лекции за водење на еден мал бизнис.
Датум: 03 дек 2014
, Автор: