Модното шоу на „Victoria’s Secret“

Модното шоу на на „Victoria’s Secret“ оваа година се одржа во Лондон. Шоуто беше подделено на 6 теми: „Позлатени ангели“, „Егзотични патници“, „Бајка“, „Девојка од соништата“, „Универзитет на розовото“ и „Ангелскиот бал“. Погледнете на наредниве фотографии како изгледаа прекрасните девојки на модните писти во Лондон…

Модното шоу на „Victoria's Secret“
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар