Никој не е совршен: Како го доживуваат своето тело ангелите на Victoria’s Secret?

Тие се преубави, сексапилни, едноставно совршени! Да, тоа се ангелите на Victoria's Secret. Но, сепак и тие се обични жени како нас.

Запознајте ги 10-те нови ангели на „Victoria’s Secret“

Една од најпопуларните компании за долна облека сподели 25-секунден клип во кој ги претстави своите нови вработени девојки.

5-те девојки кои се прогласени за најсекси модели во 2014 година

Листа од „FashionTV“ која ги вклучува најжешките модели за оваа година...

Модното шоу на „Victoria’s Secret“

Погледнете на наредниве фотографии како изгледаа прекрасните девојки на модните писти во Лондон...

7 факти што не ги знаевте за ангелите на Викторија Сикрет

Ако го гледате модното шоу на Викторија Сикрет секоја година и мислевте дека знаете сè за ангелите, тогаш се лажете.

Секси и неодолива колекција од „Victoria’s Secret“

Кендис Сванепол ја претставува новата пролетно-летна колекција на долна облека од „Victoria's Secret“ за 2015 година.

Секси колекција од „Victoria’s Secret“ за ноќ која нема никогаш да ја заборавите

Инспирирани од иконската париска мода, со детали од свила, чипка, неодоливи бои или цветни дезени, оваа колекција вклучува по нешто за секоја девојка.

Вежбите со кои Адријана Лима се врати во форма по бременоста

Адријана Лима ја воодушеви јавноста кога по само 8 недели од нејзиното пораѓање се појави повторно на пистата.

Како изгледаше вчерашното шоу на „Victoria’s Secret“?

Вчера се одржа големото шоу на „Victoria's Secret“ кое секоја година станува сè поголем спектакл. Блескаа скапоцени камења, летаа пердуви, музиката беше одлична, моделите фантастични.

Како се одбира која девојка ќе стане ангел на „Victoria’s Secret“?

Оние девојки кои најдобро ќе се покажат пред жирито ќе добијат шанса да бидат дел од шоуто, кое секоја година го привлекува вниманието на светската јавност.

Секси ноќници од „Victoria’s secret“ кои ќе ги обожава вашиот партнер

„Victoria’s secret“ е синоним за секси, а овие ноќници се олицетворение на нивната визија.

Прекрасни пижами од „Victoria’s Secret“

Како и секогаш, оваа позната модна куќа се грижи жените да изгледаат совршено во секој момент, дури и кога одат на спиење.
12