5-те девојки кои се прогласени за најсекси модели во 2014 година

5-те девојки кои се прогласени за најсекси модели во 2014 година

Оваа година имавме можност да гледаме како се развиваат дел од најпопуларните модели во светот на модата, но исто така да запознаеме и некои од новите девојки кои имаат потенцијал да постигнат многу повеќе. Но, кои се оние кои успеаjа најмногу да се издвојат оваа година? Погледнете ја оваа листа од „FashionTV“ која ги вклучува најжешките модели во 2014.

1. Кендис Сванепол

5-те девојки кои се прогласени за најсекси модели во 2014 година

Не е едноставно да се достигне првото место во 100-те најсекси жени во светот од „Maxim“, а токму тоа го постигна овој ангел од „Victoria’s Secret“. Кендис Сванепол со својата природна убавина и потекло од Јужна Африка е неверојатно секси изненадување во модниот свет. Оваа година таа заработила 4 милиони долари, а се очекува во 2015 година оваа бројка значително да се зголеми.

2. Адријана Лима

5-те девојки кои се прогласени за најсекси модели во 2014 година

Со 14 шоуа од „Victoria’s Secret“, две деца и една од највисоките заработки во светот, прекрасната Адријана Лима има договори со најголемите модни компании во светот. Таа се здобила со титулата најсекси модел во светот како и најсекси жена во 2012 година…

3. Џиџи Хадид

5-те девојки кои се прогласени за најсекси модели во 2014 година

Совршената девојка од Калифорнија со уличен изглед, го освои светот на модата во 2014 година кога се појави на страниците на голем број модни списанија, а потоа доби место и во ексклузивниот календар „Pirelli“ за 2015 година каде што е девојката од ноември. Изгледа дека наредната година ја очекуваат уште поголеми постигнувања…

4. Ана Беатриз Барос

5-те девојки кои се прогласени за најсекси модели во 2014 година

Со својот жежок поглед и облини во форма на песочен часовник, Ана Беатриз Барос со своето тело ја дефинира сексуалноста. И покрај тоа што ја има на голем број насловни страни за дел од најпознатите списанија, она што ја дефинира како една од најжешките секс симболи од Бразил е нејзината природна убавина и шарм.

5. Алесандра Амброзио

5-те девојки кои се прогласени за најсекси модели во 2014 година

Оваа прекрасна девојка, која е и модел на „Victoria’s Secret“ го достигна врвот во својата кариера и изгледа пожешко од кога било. Таа е најпосакувана на црвениот тепих и е секогаш подготвена да ги осветли сите модни писти под нејзините нозе. Токму затоа ја заслужила титулата како една од најсекси моделите во 2014 година.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар