Како изгледаше вчерашното шоу на „Victoria’s Secret“?

Вчера се одржа големото шоу на „Victoria’s Secret“ кое секоја година станува сè поголем спектакл. Ангелите, меѓу кои Алесандра Амбросио, Адријана Лима, Даутцен Крус, Кендис Сванепол, Лили Олдриџ, Линдзи Елингстон, Ерин Хетертон и голем број други, на сцената беа придружувани од Тејлор Свифт, рок бендот „Fall Out Boy“ и групите „Neon Jungle“ и „A Great Big World“.

Како изгледаше вчерашното шоу на „Victoria's Secret“

Блескаа скапоцени камења, летаа пердуви, музиката беше одлична, моделите фантастични. Овие фотографии ги направија фотографите на „FashionTV“, а можете да го погледнете и малиот видео-извадок од шоуто.

Погледнете како изгледаа прекрасните ангели и моделите кои тие ги носеа вчера вечер.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Petar Reply

    Божици!!!

  2. Dean Reply

    Wow, wow kakvi se angelkive, covece…

Остави коментар