Како се одбира која девојка ќе стане ангел на „Victoria’s Secret“?

Најпознатата компанија за долна облека „Victoria’s Secret“ како и секоја година, организираше кастинг на кој се одбираа девојките кои ќе настапат на нивниот најголем моден спектакл, кој годинава ќе се одржи на 10 декември.

Како се одбира која девојка ќе стане ангел на „Victoria’s Secret“

Оние девојки кои најдобро ќе се покажат пред жирито ќе добијат шанса да бидат дел од шоуто, кое секоја година го привлекува вниманието на светската јавност. Засега само се знае дека Кендис Сванапул ќе го носи дијамантскиот градник „Fantasy Bra“.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар