Прекрасна колекција накит на Луј Витон за есен/зима 2013

Инспириран од арт деко стилот, кој бил најраширен во 30-тите години од минатиот век, Луј Витнон создаде класично елегантна колекција накит со модерна нота, наменета за сезоната есен/зима 2013 година. За промоција на оваа колекција на интересни парчиња накит, модната куќа ја ангажираше романската моделка Андреа Диакону која често ги краси насловните страни на познатите модни списанија.

Прекрасна колекција накит на Луј Витон за есен/зима 2013 Прекрасна колекција накит на Луј Витон за есен/зима 2013 Прекрасна колекција накит на Луј Витон за есен/зима 2013 Прекрасна колекција накит на Луј Витон за есен/зима 2013 Прекрасна колекција накит на Луј Витон за есен/зима 2013


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар