Вежбите со кои Адријана Лима се врати во форма по бременоста

Преубавиот ангел на „Victoria’s Secret“, Адријана Лима, ја воодушеви јавноста кога по само 8 недели од нејзиното пораѓање се појави повторно на пистата.

Вежбите со кои Адријана Лима се врати во форма по бременоста

Кога се појави во долна облека на пистата, целата јавност остана шокирана, а тогаш таа изјави дека резултатите ги постигнала благодарение на редовно вежбање. Сепак, дури сега таа на јавноста ѝ го покажа тренингот кој секојдневно го правела по пораѓањето.

„Со две мали девојчиња, навистина немам доволно време за теретана, а скокањето со јаже е нешто што можете да го правите по дома. Секој ден вежбам, додека тие две спијат“ – изјави Адријана за магазинот „Self“.

Погледнете како изгледа еден нејзин тренинг.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар