Кој технолошки уред одговара на вашиот хороскопски знак?

Кој технолошки уред одговара на вашиот хороскопски знак?

Во модерното време кога технологијата е премногу развиена, вие сигурно имате уред кој постојано сакате да е до вас и не би можеле да си го замислите животот без него. Но кој уред според хороскопот најмногу би ви одговарал?

0-koj-tehnoloshki-ured-odgovara-na-vashiot-horoskopski-znak-kafepauza.mk

Овен

Вие сте амбициозни, па затоа ви треба уред со кој ќе ги организирате сите ваши обврски. Најдобар избор би ви бил ајфон, со кој би правеле повеќе работи истовремено.

1-koj-tehnoloshki-ured-odgovara-na-vashiot-horoskopski-znak-kafepauza.mk

Бик

Обожавате да готвите, па за вас идеални се куќните апарати – блендер, соковник, вага итн. Исто така сакате и деца, па не би било лошо да размислите за купување машина за правење сладолед.

2-koj-tehnoloshki-ured-odgovara-na-vashiot-horoskopski-znak-kafepauza.mk

Близнаци

Постојано сте во движење, па потребен ви е добар телефон со одличен планер. Сакате уметност, па размислите за купување таблет, кој ќе ви биде на дофат веднаш штом посакате да цртате.

3-koj-tehnoloshki-ured-odgovara-na-vashiot-horoskopski-znak-kafepauza.mk

Рак

Ја сакате удобноста во домот, а најважно ви е сè да биде уредно и чисто. Купете ја најдобрата правосмукалка, која ќе ви помогне да го одржувате домот чист. Исто така сакате да гледате телевизија, па би било одлично да го купите најсовремениот телевизор за да гледате филмови со ист ефект како да сте во кино.

4-koj-tehnoloshki-ured-odgovara-na-vashiot-horoskopski-znak-kafepauza.mk

Лав

Вие сте хедонист, а понекогаш сакате да се пофалите. Затоа што сакате да уживате, набавете го најновиот ладилник за вино или најсовршениот отворач за шишиња.

5-koj-tehnoloshki-ured-odgovara-na-vashiot-horoskopski-znak-kafepauza.mk

Девица

Девицата е знак кој сака да чита. Најдобар уред за нив е киндл, на кој ќе можете да зачувате голем број книги.

6-koj-tehnoloshki-ured-odgovara-na-vashiot-horoskopski-znak-kafepauza.mk

Вага

Вас ве интересира сè што има врска со уметноста, па можеби за вас е рамка за слики која би можеле да ја закачете на ѕидот. Исто така ве интересираат уреди со светлосни анимации кои можете да ги програмирате да светат по ваша желба.

7-koj-tehnoloshki-ured-odgovara-na-vashiot-horoskopski-znak-kafepauza.mk

Скорпија

Вие сте шпион во душа, па ваша страст се уредите за набљудување. Камери и мини диктафони кои може да ги собере во вашиот џеб би ги задоволиле вашите потреби за дискретно да ги набљудувате активностите во околината.

8-koj-tehnoloshki-ured-odgovara-na-vashiot-horoskopski-znak-kafepauza.mk

Стрелец

Сакате да патувате, па за вас е важно да го имате најдобриот GPS уред. Уред кој е прилагоден за вашиот автомобил и ви ги дава точните податоци до вашата локацијата.

9-koj-tehnoloshki-ured-odgovara-na-vashiot-horoskopski-znak-kafepauza.mk

Јарец

Затоа што сте куќен тип, ги сакате уредите кои ви помагаат при чистењето. Размислете да купите чистач на пареа, а за да мириса убаво, купете сет за ароматизирање.

10-koj-tehnoloshki-ured-odgovara-na-vashiot-horoskopski-znak-kafepauza.mk

Водолија

Сакате модерни работи, затоа секогаш ќе го имате најновиот модел на компјутер на кој ќе извршувате разни акции.

11-koj-tehnoloshki-ured-odgovara-na-vashiot-horoskopski-znak-kafepauza.mk

Риби

Ја сакате природата, па за вас идеален уред е електрична скара која можете да ја ставите во дворот. Сепак, современите скари можат да се користат и во затворен простор.

Grilling at summer weekend


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар