тв серија | Кафе пауза - Part 18

ТВ серија: Туѓинец (Outlander)

Што сè би направиле да преживеете доколку одеднаш се најдете во 1743 година во Шкотска?

ТВ серија: Легенди (Legends)

ТВ серија за мистериозниот живот на тајниот агент Мартин Один

ТВ серија: Постоење (Extant)

Таа била 13 месеци на соло мисија во вселената, но не се вратила сама...

Се сеќавате на ТВ серијата „Полна куќа“?

Ја гледавме додека бевме деца, заедно со целото семејство, во периодот од 1987 до 1995, но се шушка дека можно е да ја гледаме повторно.
Датум: 28 авг 2014
, Автор:

ТВ серија: Мајстори за секс (Masters of Sex)

ТВ серија за пионерите во науката за човековата сексуалност
Датум: 20 фев 2014
, Автор:

Одлични ТВ серии за љубителите на научната фантастика и паранормалното

ТВ серии емитувани на каналот „SyFy“ на кои треба да им дадете шанса

ТВ серија: Агентите од S.H.I.E.L.D (Agents of S.H.I.E.L.D)

ТВ серија за тајна организација која ги штити обичните од исклучителните

Лекции за љубовта и пријателството од хит-комедијата „Пријатели“

10 години нè забавуваа смеејќи нè до солзи, нè шармираа со својата глума, но и нè поучија за некои работи вo животот.
Датум: 19 ное 2013
, Автор:

Како ќе завршеше „Breaking Bad“ ако сѐ беше сон?

Видео кое претставува микс помеѓу сериите „Malcolm in the middle“, „Breaking Bad“ и „Newhart"...

ТВ серија: Следбениците (The Following)

Брилијантен и шармантен сериски убиец, кој е затворен за своите злосторства, успева да создаде група на следбеници кои слепо го следат во секој чекор...

ТВ серија: Црната листа (The Blacklist)

Најбараниот човек во светот одеднаш се предава на ФБИ и ја нуди својата „црна листа“ како помош во потрагата по некои од најозлогласените криминалци ширум светот...

Кул факти за серијата „Breaking Bad“

Главниот актер во серијата, Брајан Кренстон има истетовирано тетоважа со логото од Breaking Bad, на прстот каде што се носи бурма.