Виктор Милевски | Кафе пауза

Бразлетни во бохо стил – Совршен аксесоар за ова лето

Оваа година масивните бразлетни во боемиски стил заземаа голем замав, а мора да признаеме и дека навистина изгледаат прекрасно.

7 здрави ужинки во кои ќе уживате

Ако сакате да останете фит и да се ослободите од вишокот килограми, неопходно е да ги замените нездравите грицки со здрави ужинки.

Нов тренд на фотографирање: бикини мост

Веќе на големо се прикачуваат вакви фотографии на социјалните мрежи, а трендот само ќе станува сè поголем.

Еве зошто не смееш да заспиеш на забава

Кога се оди на забава секогаш треба да почитувате само едно правило, никогаш не треба да си дозволите први да заспиете.

Коктел за празнична детоксикација

По празниците ова е тоа што му треба на организмот...

Планинска куќичка за помалку од 500 долари

Во видеото детално е објаснет процесот на градба, а тој самиот гарантира дека куќата ќе издржи повеќе од 100 години.

Пријатели и непријатели на рамниот стомак

Ова се 5 пријатели и 5 непријатели за изгледот на вашиот стомак.

Филмови кои најмногу ја разочараа публиката во 2013 година

На листата има филмови кои направија огромна заработка, кои полнеа кино сали и во кои глумат одлични актери.

Работи кои треба да ги научите од Италијанците

Италијанците надалеку се познати се познати по својот опуштен став кон животот.

Како да го вклопите шалот во вашиот моден стил?

Неизоставен дел од зимската гардероба е шалот, па без него ниедна зимска комбинација никогаш не може да биде целосна.

Девојка која цела година се хранела само во „Starbucks“

Американската блогерка Бјутифул Егзистенс (Beautiful Existence), кон крајот на 2012 година си поставила пред себе еден необичен предизвик.

Филм за Леонардо Дикаприо направен од неговите филмови

Одличниот актер Леонардо Дикаприо доби кус филм посветен на него, односно на неговата кариера.