Пријатели и непријатели на рамниот стомак

Пријатели и непријатели на рамниот стомак

Дури и најслабите луѓе ги нервира нагласениот стомак, поради што некои денови се чувствуваат непријатно во облеката која ја носат. Во овој случај, стомакот не е резултат на вишок килограми, туку станува збор за проблеми со подуеноста. Редовното вежбање и правилната исхрана можат да ви помогнат да го решите овој проблем.

Пријатели и непријатели на рамниот стомак

За да успеете да се ослободите од овој проблем, задолжително прво морате да исфрлите некои намирници од менито и да ги замените со оние кои нема да ви прават проблеми. Ова се пет пријатели и пет непријатели за изгледот на вашиот стомак.

Добри намирници
  • јогурт
  • брокула
  • маслиново масло
  • оцет
  • целосни житарки
Лоши намирници
  • газирани пијалаци
  • гуми за џвакање
  • солена храна
  • пржена храна
  • обработени јаглехидрати

Исто така, не заборавајте секое утро да ги правите и овие вежби кои ќе ви помогнат да ги топите масните наслаги околу стомакот.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар