Планинска куќичка за помалку од 500 долари

Планинска куќичка за помалку од 500 долари

Оваа мала и интересна викендичка ја има изградено човек кој немал никакво претходно искуство. При градењето на оваа симпатична куќичка постојано имал помош од група ентузијасти од неговата црква, но најчесто работел сам, понекогаш дури и на температури под -30 степени Целзиусови.

Планинска куќичка за помалку од 500 долари

За комплетирање на куќичката му биле потребни 8 месеци, а таа го чинела помалку од 500 американски долари. Во видеото детално е објаснет процесот на градба, а тој самиот гарантира дека куќата ќе издржи повеќе од 100 години. Погледнете го видеото, можеби ќе ве инспирира да си направите ваша.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Joco Reply

    Edna rabota se zaborava tuka. Drvoto (bor) ne ste svesni kolku e skap za vakva gradba. Mozebi odprilika 150 evra odi 1 kuben metar. 🙂

Остави коментар