Виктор Милевски | Кафе пауза - Part 2

Фамилијарни фотографии кои ќе ве изнасмеат

Овие 10 фамилијарни портрети се дефинитивно најчудните што некогаш сте ги виделе.

Кога дете ќе ти постави незгодно прашање…

Ваквата ситуација бара снаодливост и креативен одговор за детето да не се вознемири.

Како патуваат некои деца низ светот за да стигнат на училиште?

Постојат многу дечиња кои секојдневно си го ставаат својот живот на ризик за да појдат на училиште и да научат нешто ново.

Вкусни мафини со крцкави лешници

Брз десерт за празнична гозба...

Здравствени митови и вистини поврзани со празниците

За новогодишните и божиќните празници се врзани голем број митови, па проверете кои од нив се вистинити, а кои не.

Целосно функционален камионет направен од мраз

Канадската компанија „Iceculture“ која изработува скулптури од мраз, прифатила еден неверојатен предизвик.

Приказната зад познатиот знак „HOLLYWOOD“

Овој знак е култна икона кој ја дефинира целата филмска индустрија.

Годишен хороскоп за 2014 година

Прочитајте што велат ѕвездите за наредната 2014 година.

Нема да поверувате дека оваа слика од Дедо Мраз е нацртана во „Paint“

Кога некој ќе нацрта нешто олку добро во „Paint“, е тогаш навистина остануваме вџашени и импресионирани.

Луѓе кои секогаш излегуваат исто на фотографии

Овие луѓе си ја имаат извежбано својата идеална фаца за фотографирање и знаат како да си се држат до неа.

Кранист прави одлични фотографии од Шангај од огромна височина

Аматерскиот фотограф Веи Геншенг ја искористил во своја полза работата како кранист и успеал да направи фантастични фотографии од Шангај на височина од над 600 метри...

Две состојки за да се ослободите од настинката во два дена

Дали сте знаеле дека со само две состојки и една едноставна постапка можете да се решите од настинката за само два дена?