Кранист прави одлични фотографии од Шангај од огромна височина

Кранист прави одлични фотографии од Шангај од огромна височина

Аматерскиот фотограф Веи Геншенг ја искористил во своја полза работата како кранист и успеал да направи фантастични фотографии од Шангај. Сите фотографии се направени на височина од над 600 метри, бидејќи тој моментални работи на завршување на „Shanghai Tower“, која ќе стане највисоката кула во Кина и втора највисока во светот.

Кранист прави одлични фотографии од Шангај од огромна височина

Благодарение на овие фотографии од височина, Геншенг освоил второ место на градскиот натпревар за фотографија оваа година. Секоја од фотографиите е посебна на свој начин и го прикажува градот како магично место.

Кранист прави одлични фотографии од Шангај од огромна височинаКранист прави одлични фотографии од Шангај од огромна височинаКранист прави одлични фотографии од Шангај од огромна височинаКранист прави одлични фотографии од Шангај од огромна височинаКранист прави одлични фотографии од Шангај од огромна височинаКранист прави одлични фотографии од Шангај од огромна височинаКранист прави одлични фотографии од Шангај од огромна височинаКранист прави одлични фотографии од Шангај од огромна височинаКранист прави одлични фотографии од Шангај од огромна височинаКранист прави одлични фотографии од Шангај од огромна височинаКранист прави одлични фотографии од Шангај од огромна височинаКранист прави одлични фотографии од Шангај од огромна височина


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар