Виктор Милевски | Кафе пауза - Part 3

Кога една девојка пријатно ќе го изненади своето момче…

Кога момчето на оваа девојка, заминало на работа надвор од градот, таа решила дека е време да му подготви едно изненадување.

Кога сакаш да направиш нешто посебно за родителите…

Овие пет браќа и сестри, по повод Божиќ, сакале да направат нешто посебно за своите родители.

Целосна соба спакувана во една кутија

Засега овој изум останува само концепт, но во блиска иднина сигурно би го нашол своето место на пазарот.

Три филмски препораки за убав претпразничен викенд

Доколку овој претпразничен викенд, немате некои планови и сакате да го поминете во домашна атмосфера, овие три филмски препораки можат да ви го пополнат времето.

Како да ослабете во зимскиот период?

За разлика од другите годишни времиња, зимата не ни дозволува многу да се движиме, а полошо е тоа што во овој период има многу празници и слави, па затоа и повеќе јадеме.

7 работи на кои треба да поработите за да имате подобра врска

Работењето на следниве неколку работи може да ви помогне да го подобрите односот со вашиот партнер.

Нутела ролнички со цимет

Вкусен десерт во кој сите ќе уживаат...

Креативен начин за новогодишно завиткување на „Iphone 5s“

Еве како да завиткате „Iphone 5s“ и да ги изненадите вашите најблиски...

Моќно и интензивно кафе со карамел

Интензивен вкус кој ќе ве растопи...

Одлична хобитска куќа инспирирана од делата на Толкин

Оваа мала куќа е инспирирана од хобитските куќи, а ја дизајнирал архитектот Питер Арчер, за еден огромен обожавател на Толкин.

Што да направите ако хулигани ви ја уништат гаражата со графити?

Оваа сторија во фотографии ја објавил корисникот на „“, Elusive92.