Три филмски препораки за убав претпразничен викенд

Доколку овој претпразничен викенд, немате некои планови и сакате да го поминете во домашна атмосфера, овие три филмски препораки можат да ви го пополнат времето. Секој од нив е различен, па со сигурност барем еден ќе ви се допадне.

Волкот од Волстрит (The Wolf of Wall Street)

Три филмски препораки за убав претпразничен викенд Жанр: биографски, криминалистика, драма

Премиера: 25 декември 2013

Времетраење: 180 минути

Главни улоги: Леонардо Дикаприо, Џона Хил, Метју Меконахи, Џон Фавро…

Кратка содржина: Филм базиран на животот на Џордан Белфорд, од неговото издигнување како богат брокер кој живее живот на висока нога, до неговиот пад заради вмешаност во криминал, корупција и проблеми со федералната влада.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар