Што да направите ако хулигани ви ја уништат гаражата со графити?

Што да направите ако хулигани ви ја уништат гаражата со графити?

Оваа сторија во фотографии ја објавил корисникот на „Reddit“, Elusive92. Имено, пред определено време, локални хулигани му нацртале ужасни графити на неговата гаража, по што него му текнало брилијантна идеја. Тој го најмил локалниот мајстор за графити „Lake13“ кој успеал да ги прецрта ужасните графити и да направи ремек-дело.

„Кога животот ти дава лимони ужасни графити, направи лимонада фантастична уметност.“

Што да направите ако хулигани ви ја уништат гаражата со графити? Што да направите ако хулигани ви ја уништат гаражата со графити? Што да направите ако хулигани ви ја уништат гаражата со графити? Што да направите ако хулигани ви ја уништат гаражата со графити? Што да направите ако хулигани ви ја уништат гаражата со графити? Што да направите ако хулигани ви ја уништат гаражата со графити?


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар