Моќно и интензивно кафе со карамел

Интензивен вкус кој ќе ве растопи…

Моќно и интензивно кафе со карамел

Потребни состојки:
  • 150 мл топло црно кафе
  • 10 мл сируп од карамела
  • 1 топка сладолед од ванила
  • шлаг
  • цимет
  • рендано чоколадо
Начина на подготовка:

1. Помешајте ги кафето и сирупот од карамела и оставете ги да се оладат.

2. Во стаклена чаша ставете ја топката сладолед и полијте со кафето.

3. Одозгора ставете шлаг, малку цимет, чоколадни трошки и уште малку сируп од карамела.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар