Идеално место за живеење според хороскопскиот знак

Погледнете што вели астрологијата за тоа кое е идеалното место за живеење за секој хороскопски знак.

Овен

Овните се создадени за активен живот и многу дружба. Градот кој ќе им ја задоволи потребната дневна доза за авантура е секако Лас Вегас.

Bellagio Hotel opening fireworks. 10/18/98

Бик

Биковите сакаат да се чувствуваат посебно и финансиски надмоќни. Совршениот град за нив е Лос Анџелес.

(1) idealno-mesto-za-zhiveenje-spored-horoskopskiot-znak-kafepauza.mk

Близнаци

Близнаците сакаат промени. Нивната љубопитност и потреба за нови искуства може да ја задоволат само во град каков што е Њујорк.

(2) idealno-mesto-za-zhiveenje-spored-horoskopskiot-znak-kafepauza.mk

Рак

Уникатни луѓе кои не можат да поднесат да бидат исти како другите. Токму и затоа Париз е совршениот место за живеење за нив.

(3) idealno-mesto-za-zhiveenje-spored-horoskopskiot-znak-kafepauza.mk

Лав

Сакаат топло време, плажи и опуштена атмосфера. Идеалното место за нив е Барселона.

(4) idealno-mesto-za-zhiveenje-spored-horoskopskiot-znak-kafepauza.mk

Девица

Девиците сакаат ред, рутина и дисциплина. Град кој ги пресретнува нивните идеали и стил на живот е секако Берлин.

(5) idealno-mesto-za-zhiveenje-spored-horoskopskiot-znak-kafepauza.mk

Вага

Вагите не се за живот во големи градови. Сакаат мирни и тивки места. Земајќи ја предвид и нивната нежна, уметничка страна, Венеција би било идеалното место за живеење.

Rialto bridge in Venice, Italy

Скорпија

Ова се силни и одлучни луѓе со борбен карактер. Чикаго е градот во кој ќе се пронајдат.

(7) idealno-mesto-za-zhiveenje-spored-horoskopskiot-znak-kafepauza.mk

Стрелец

Авантуристите во зодијакот најубаво ќе се чувствуваат доколку постојано ги менуваат местата на живеење. Сепак, најдобриот град за нив би бил Рим, каде ќе уживаат во спојот на античкото и модерното.

(8) idealno-mesto-za-zhiveenje-spored-horoskopskiot-znak-kafepauza.mk

Јарец

На Јарците им е потребен град полн со музеи, театри и културни збиднувања. Совршено место за нив е Солт Лејк Сити.

Salt Lake City Skyline

Водолија

Водолиите сакаат брзо темпо на живот и средина која постојано ќе ги предизвикува да го дадат најдоброто од себе. Совршениот град за нив е Хонконг.

(10) idealno-mesto-za-zhiveenje-spored-horoskopskiot-znak-kafepauza.mk

Риби

Уметнички настроените и идеалистични Риби не поднесуваат живот во голем град. Според тоа, идеалното место за живеење за нив е романтичната Фиренца.

(11) idealno-mesto-za-zhiveenje-spored-horoskopskiot-znak-kafepauza.mk

За авторот
Дипломиран преведувач и толкувач. Непоправлив перфекционист. Љубопитна, интуитивна и насмеана. Ја сака уметноста и културниот живот. Идеалист. Верува во астрологија, убаво утринско кафе и позитивно размислување.

Поврзани содржини

  1. Anonymous Reply

    ZA VAGA E SRANJE ZIVOTNOTO MESTO NA VAGATA BILO I SEKOGAS KE BIDE NEW YORK!!!!!!!

Остави коментар