3 начини за украсување лампиони со лак за нокти

Освен што лакот ни служи за разубавување на ноктите, можеме да го искористиме и како трик за разубавување на лампионите од новогодишното дрво. Со овие 3 начини за декорирање светкави лампиони, вашата елка ќе привлекува внимание со својата уникатност, а можете да подготвите по некој ваков лампион и за ваш пријател или роднина. Ќе ви бидат потребни проѕирни лампиони, неколку поевтини лакови, украсни траки и желба за креативна работа. 🙂
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар