Целосна соба спакувана во една кутија

Целосна соба спакувана во една кутија

Можеби звучи невозможно, но компанијата „Casulo“ создала кутија од која можете да распакувате цела соба. Од оваа кутија излегува работно биро, плакар, кревет, полица, две табуретки, столче и креденец со фиоки.

Целосна соба спакувана во една кутија

Засега овој изум останува само концепт, но во блиска иднина сигурно би го нашол своето место на пазарот.

Целосна соба спакувана во една кутија Целосна соба спакувана во една кутија Целосна соба спакувана во една кутија Целосна соба спакувана во една кутија Целосна соба спакувана во една кутија Целосна соба спакувана во една кутија Целосна соба спакувана во една кутија Целосна соба спакувана во една кутија Целосна соба спакувана во една кутија


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар