Дали сакате луксузен мермер во вашиот ентериер? 7 парчиња што ќе ви го одземат здивот

Дали сакате луксузен мермер во вашиот ентериер? 7 парчиња што ќе ви го одземат здивот

Мермерот го прави секој дом пософистициран и одамна ги надмина традиционалните ограничувања дека е создаден само за во кујната и за во бањата. Ако сте во фаза на опремување или реновирање на вашиот дом, сметајте го овој материјал како основен, а потоа барајте минималистички мебел што одговара совршено со него. Овие 7 мермерни парчиња мебел можете да ги внесете во вашиот дом, а инвестицијата ќе ви се исплати затоа што овој камен е вечен.

1. Мермерен ѕид

 

View this post on Instagram

 

A post shared by en gold ® (@en._gold)

2. Мермерна трпезариска маса и мермерни столови

 

View this post on Instagram

 

A post shared by en gold ® (@en._gold)

3. Мермерна комода

 

View this post on Instagram

 

A post shared by en gold ® (@en._gold)

4. Мермерна кујна

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Coco Republic (@cocorepublic)

5. Мермерен под

6. Мермерен лустер

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Coco Republic (@cocorepublic)

7. Мермерна масичка

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Coco Republic (@cocorepublic)

Ако сакате удобност во домот, прочитајте за трендот букле.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар