30 декември 2013 | Кафе пауза

7 женски навики кои и мажите потајно сакаат да ги имаат

Како што жените се борат со разни стереотипи, така и мажите не уживаат целосна слобода во нивниот животен стил, плашејќи се дека ќе бидат исмеани или неодобрени од страна на нивната околина.

Две состојки за да се ослободите од настинката во два дена

Дали сте знаеле дека со само две состојки и една едноставна постапка можете да се решите од настинката за само два дена?

Кога една девојка пријатно ќе го изненади своето момче…

Кога момчето на оваа девојка, заминало на работа надвор од градот, таа решила дека е време да му подготви едно изненадување.

Вистинскиот начин да прекинете долгогодишна врска

Нема да биде лесно и безболно ако треба да дојде до тоа, но со помош на овие неколку совети, може да биде барем малку подобро.
Датум: 30 дек 2013
, Автор:

Напиток за рамен стомак по празничните гозби

Доколку планирате да заблескате со вашата фигура во текот на новогодишните и божиќните празници, употребете го овој брз и ефикасен рецепт, кој ќе ви го израмни стомакот и покрај прејадувањето.

14 животни кои стопија безброј срца во 2013

Слатките и интересни животни се вистински ѕвезди на интернет. Како и минатите години, така и оваа, некои повеќе се истакнаа од други и разнежија илјадници срца ширум светот.

Кога сакаш да направиш нешто посебно за родителите…

Овие пет браќа и сестри, по повод Божиќ, сакале да направат нешто посебно за своите родители.

Неколку причини зошто новогодишните родендени се најлоши

Никогаш не се во центарот на вниманието бидејќи сите се преокупирани славејќи ја најлудата ноќ во годината, сите им честитаат Нова година + роденден, и другите добиваат подароци, надвор е ѕивра ладно и што ли уште не!?

Целосна соба спакувана во една кутија

Засега овој изум останува само концепт, но во блиска иднина сигурно би го нашол своето место на пазарот.

Кога познатите ѕвезди упаѓаат во туѓи фотографии…

Во 2013 година ги видовме познатите личности како им ги „уништуваат“ фотографиите на други луѓе, вметнувајќи се себеси во нив.

10 најчести причинители на ниската самодоверба

Се разбира, најголем дел од нив доаѓаат од домот...
12