4 фризури што им одговараат на сите, без оглед на изгледот, стилот и возраста

4 фризури што им одговараат на сите, без оглед на изгледот, стилот и возраста

Совршената фризура што одговара на вашето лице ќе внесе свежина во вашиот секојдневен изглед. Помеѓу класичните и модерните, елегантните и секојдневните, постојат и фризури кои им пркосат на годините и се совршени за секого. Иако имаат доза на елеганција, овие фризури создаваат и младешки изглед.

Фенирана коса

Холивудски брановидни прамени

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessie Bush (@wethepeoplestyle)

Залижано коњско опавче

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CAMILLA PIHL (@camillapihlno)

Патец на страна

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SARA CRAMPTON (@harperandharley)

Дали го пробавте овој летен тренд – големо коњско опавче?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар