Нов летен тренд: Големо коњско опавче

Нов летен тренд: Големо коњско опавче

Големото коњско опавче е еден од најголемите летни трендови. Ако сакате да носите високо и големо коњско опавче, не ви е потребна коса до половината. За визуелен впечаток за подолга и побујна коса, потребни ви се две коњски опавчиња (едно високо и едно малку под него) што даваат илузија за уште поголема должина. Во продолжение погледнете неколку примери како да ја стилизирате вашата коса.

1. Елегантен стил

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aurora Lovestrand (@roralovestrand)

2. Ниско коњско опавче со патец во средината

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CC (@chloescantlebury)

3. Волуменозно коњско опавче

4. Исплетено коњско опавче

5. Долго коњско опавче

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Angel👼🏽 (@angelnyan)

6. Ниско коњско опавче со брановидна коса

7. Половина плетенка, половина коњско опавче

8. Високо и плетено коњско опавче

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tosin Bodija (@tossellate)

9. Коњско опавче со мазни брановидни прамени

10. Залижана коса и брановидно коњско опавче

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Carina (@carinagriff)

Погледнете кои 5 додатоци за коса инспирирани од 90-тите можете да ги носите на плажа.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар