Што ви носи Меркур во знакот на Девица од 12 до 30 август?

Што ви носи Меркур во знакот на Девица од 12 до 30 август?

Меркур преминува во знакот на Девица на 12 август, но овој аспект нема да се одрази многу добро на многу хороскопски знаци. Можни се конфликти, расправии, лоша енергија, па дури и раскинувања. Од друга страна, Меркур може да ви донесе одлична атмосфера во областа на кариерата и професионалниот развој. Овој аспект ќе трае до 30 август, кога Меркур ќе премине во знакот на Вага, а во продолжение откријте што ви носи Меркур.

Што ви носи Меркур во знакот на Девица од 12 до 30 август?

Овен

Некои Овни сè уште не сакаат да ја надминат својата тврдоглавост, па проблемите во личниот живот продолжуваат да се размножуваат.

Бик

Биковите се чувствуваат доста напнати и постојано ги прогонува чувството дека не се во состојба да се справат со проблемите што им се наталожиле. Потребна им е поддршка од блиски луѓе.

Близнаци

Близнаците се веќе многу блиску до решавање на мистеријата што успеа да им зададе големи проблеми. Ќе успеат да ја подобрат својата животна ситуација.

Рак

Раковите ќе напредуваат речиси во секоја област од животот. Ова е поволен период за нив, така што дефинитивно треба да ги искористат сите предвидени придобивки.

Лав

Лавовите ги очекуваат интересни авантури. Најверојатно ќе треба да го сменат местото на живеење или да најдат друга работа.

Девица

За многу Девици е време за кратко или долго патување. Тоа ќе им одговара, а можно е и значително проширување на знаењето.

Вага

Овој хороскопски знак ќе има за што да разговара со членовите на семејството и роднините.

Вагите се малку обесхрабрени затоа што добиле неочекувани вести. Периодот ќе биде поволен за оние кои сакаат да ја подигнат врската со партнерот на повисоко ниво.

Скорпија

Скорпиите ќе одбијат да направат компромис, со цел целосно да се посветат на развојот на сопствените креативни способности. Тие почнуваат да освојуваат на повеќе полиња.

Стрелец

Стрелецот ќе ја добие посакуваната независност и ќе продолжи одлучно да се движи по избраната патека. Го очекуваат значително зголемување на приходите и финансиска стабилност.

Јарец

Јарците минуваат низ многу добар период на професионално поле. Брзиот напредок во кариерата не е исклучен.

Водолија

Романтичната сфера ќе ги воодушевува Водолиите сè повеќе. Нивниот личен живот конечно ќе се подобри и ќе се чувствуваат многу посреќни.

Риби

Рибите ќе мора интензивно да се справуваат со одредени бирократски прашања.

Средете ги сите документи. Внимавајте што потпишувате.

Прочитајте што нè очекува до 14 септември додека Марс е во знакот на Девица.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар