Неколку причини зошто новогодишните родендени се најлоши

Неколку причини зошто новогодишните родендени се најлоши

И покрај тоа што секоја година слушаме на вести колку бебиња се родиле во текот на новогодишната вечер и сметаме дека тоа е нешто слатко, сепак овие луѓе кога ќе пораснат, самите најдобро си знаат како им е. Никогаш не се во центарот на вниманието бидејќи сите се преокупирани славејќи ја најлудата ноќ во годината, сите им честитаат Нова година + роденден, и другите добиваат подароци, надвор е ѕивра ладно и што ли уште не!?

Неколку причини зошто новогодишните родендени се најлоши

Доколку сте родени на Божиќ пак, сите го слават денот на Христовото раѓање, а не вашиот… Погледнете ги останатите причини зошто не е кул да си роден во овој период од годината.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар