Како патуваат некои деца низ светот за да стигнат на училиште?

Доколку вашите браќа, сестри или деца прават проблем наутро кога треба да станат за да ги однесете на училиште или се противат на користење јавен превоз, покажете им ги овие фотографии. Постојат многу дечиња кои секојдневно си го ставаат својот живот на ризик за да појдат на училиште и да научат нешто ново. Пешачат со километри, одат по несигурни мостови, препливуваат реки и што ли уште не. Погледнете ги овие фотографии кои се направени во Виетнам, Филипините, Колумбија и Индонезија.

Како патуваат некои децата низ светот за да стигнат на училиште? Како патуваат некои децата низ светот за да стигнат на училиште? Како патуваат некои децата низ светот за да стигнат на училиште? Како патуваат некои децата низ светот за да стигнат на училиште? Како патуваат некои децата низ светот за да стигнат на училиште? Како патуваат некои децата низ светот за да стигнат на училиште? Како патуваат некои децата низ светот за да стигнат на училиште? Како патуваат некои децата низ светот за да стигнат на училиште? Како патуваат некои децата низ светот за да стигнат на училиште? Како патуваат некои децата низ светот за да стигнат на училиште? Како патуваат некои децата низ светот за да стигнат на училиште? Како патуваат некои децата низ светот за да стигнат на училиште? Како патуваат некои децата низ светот за да стигнат на училиште? Како патуваат некои децата низ светот за да стигнат на училиште?


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. таа Reply

    и јас сакам вака ^_^

Остави коментар