Филм за Леонардо Дикаприо направен од неговите филмови

Филм за Леонардо Дикаприо направен од неговите филмови

Одличниот актер Леонардо Дикаприо доби кус филм посветен на него, односно на неговата кариера. Имено, „Official Comedy“ направиле колаж од 18 негови филма, составувајќи една приказна во која тој е прикажан од неговата младост, па сè до станувањето богат и успешен брокер и покрај криминалните дела што ги прави патем.

Филм за Леонардо Дикаприо направен од неговите филмови

Иако целта била да се направи еден смешен колаж од инсерти, преку ова видео може да се погледне големиот развој и огромната кариера на овој фантастичен актер.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар