04 октомври 2013 | Кафе пауза

Кул факти за серијата „Breaking Bad“

Главниот актер во серијата, Брајан Кренстон има истетовирано тетоважа со логото од Breaking Bad, на прстот каде што се носи бурма.

Како да ја поставите масата за посебни прилики?

Постојат одредени правила кои треба да се почитуваат при поставување на масата за посебни прилики, кои се разликуваат во зависност од формалноста на пригодата.

Идеални вежби за вашата градба на тело

Извлечете го максимумот од вежбањето, прилагодувајќи го тренингот според вашата градба. Според оваа поделба ќе можете да видите на кој дел од вашето тело треба да му обрнете внимание.

Висока мода за домашни миленици

Само најсреќните домашни миленици ја имаат честа да ги носат уникатните парчиња облека на познатиот моден дизајнер Ентони Рубио.
Датум: 04 окт 2013
, Автор:

Зошто морате да го посетите магичниот град Будимпешта?

Дури и да отпатувате на само еден ден во прекрасниот град Будимпешта, можете да видите многу доколку направите добар план за шетање и разгледување на метрополата на Унгарија.

Филм: Кралеви на летото (The Kings of Summer)

Зошто да трпиш кога можеш да поставуваш правила?

Артист си поиграл со законите на архитектурата

Ова е надреална инсталација на британскиот артист и проектант Алекс Чинек, на која изгледа како фасадата од тули лоцирана во Маргејт, Англија, да се слизнала надолу.

Зошто ако сте неразделни со партнерот ќе имате полош сексуален живот?

Раздвоеноста ги распалува страстите во врските. Истражување кое се работело во соработка со 2.000 парови, покажало дека оние партнери кои поретко се гледаат...

Интересни комбинации со тексасни кошули

Тексасните кошули лесно можат да се комбинираат со фармерки, кратки пантолончиња, здолништа, да се вметнат во лежерен или повпечатлив изглед и секако, се носат во повеќе годишни времиња.
Датум: 04 окт 2013
, Автор:

Неверојатни трикови на мажоретки кои ќе ве остават без зборови

Одлично видео со мажоретки кои се движат едноставно незамисливо...