19 ноември 2013 | Кафе пауза

Доколку познатите историски личности користеле Инстаграм…

Замислете сите историски ликови да имале свој профил на Инстаграм и постојано да ги објавувале работите кои моментално ги прават.

7 лесни начини за донесување тешки одлуки

Дали некогаш посакувате да постоеше лесен начин за донесување тешки одлуки?

Како дома да направите природен и здрав шампон?

Доколку сте загрижени поради опасните хемикалии во козметичките производи, тогаш зошто да не направите некој од нив дома?

18 нешта кои треба да ги направите во Велика Британија

Веројатно може да се напишат стотина нешта што би можеле да ги направите во Англија, Шкотска, Велс и Северна Ирска, но моравме да издвоиме само 18.

Лекции за љубовта и пријателството од хит-комедијата „Пријатели“

10 години нè забавуваа смеејќи нè до солзи, нè шармираа со својата глума, но и нè поучија за некои работи вo животот.
Датум: 19 ное 2013
, Автор:

6 начини на врзување шал за мажи

Овие илустрации ќе ви ги покажат шесте најпознати начини за врзување шал и ќе ви ја прикажат постапката чекор по чекор.

Ноќните птици и ранобудниците имаат различна мозочна структура

Оваа студија е првата досега која понудува физички докази за невролошките разлики помеѓу луѓето со различни тенденции за спиење.

Како ќе завршеше „Breaking Bad“ ако сѐ беше сон?

Видео кое претставува микс помеѓу сериите „Malcolm in the middle“, „Breaking Bad“ и „Newhart"...