Доколку познатите историски личности користеле Инстаграм…

Голем број историски моменти се напишани или илустрирани во книги и раскажувани од страна на професори и учители. Но, што би било ако отсекогаш постоеше интернетот? Замислете сите историски ликови да имале свој профил на Инстаграм и постојано да ги објавувале работите кои моментално ги прават.

Инспирирани од оваа идеја дуото, Gusto NYC и Gavin Alaoen го направиле веб-сајтот „Histagrams“ на кој прикажуваат историски моменти преку објави на Инстаграм. Нивната креативност ќе ве изнасмее. Погледнете дел од нивните најдобри дела досега.

Доколку познатите историски личности користеле Инстаграм...

Чарлс Дарвин

Доколку познатите историски личности користеле Инстаграм...

Мерлин Монро

Доколку познатите историски личности користеле Инстаграм...

Стив Џобс

Доколку познатите историски личности користеле Инстаграм...

Бил Клинтон

Доколку познатите историски личности користеле Инстаграм...

Махатма Ганди

Доколку познатите историски личности користеле Инстаграм...

Нил Армстронг

Доколку познатите историски личности користеле Инстаграм...

Леонардо да Винчи

Доколку познатите историски личности користеле Инстаграм...

Исак Њутн

Доколку познатите историски личности користеле Инстаграм...

Алберт Ајнштајн

Доколку познатите историски личности користеле Инстаграм...

Мохамед Али


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар