Мајка се прослави со нејзината уметност од храна

Употребувајќи нож и ножички и разни зеленчуци, овошја и тестенини, домаќинката Саманта Ли создава неодоливи креации од храна, кои нејзините две ќеркички просто ги обожаваат...

Како да си направите релаксирачка масажа на лице?

Фацијалната масажа е одлична за ослободување од стресот, тензијата и заморот и прави да се чувствувате релаксирано и здраво. Лицето ќе ви изгледа посвежо, а вие ќе се чувствувате подобро.

Интересен маникир со чипка

Станува збор за несекојдневен маникир кој воедно е вистински тренд деновиве. Многу лесно можете здодевните еднобојни нокти да ги претворите во вистинска сензација.
Датум: 17 окт 2013
, Автор:

Фотосесија со мажи против стереотипно прикажување на жените како објекти

Резултатот е смешен и бизарен, но си ја постигнува својата цел прикажувајќи еден сериозен проблем...

Како парфемот подолго да се задржи на вашата кожа?

Доколку забележите дека парфемот брзо испарува од вашата кожа, прочитајте ги следниве совети кои ќе ви помогнат да го одржите мирисот на нанесениот парфем на вашето тело, во текот на целиот ден.

Рекреирале постери од филмови и ТВ серии за најава на нивната свадба

Кога Џошуа Ватсон и Рејчел Ватсон се вериле, сакале да направат интересна фотосесија за најава на нивната свадба.

Колку добро ги познавате вашите најблиски пријатели?

Колку добро го познавате начинот на кој размислуваат вашите сакани?

Едноставни правила за здрава и успешна љубовна врска

Стабилните љубовни врски можеби од страна изгледаат многу едноставно, но вистината е дека за нивното одржување е потребно многу труд, време и разбирање...

ТВ серија: Следбениците (The Following)

Брилијантен и шармантен сериски убиец, кој е затворен за своите злосторства, успева да создаде група на следбеници кои слепо го следат во секој чекор...

Погледнете го светот преку очи на мачка

Се прашувате како изгледа светот погледнат преку очи на мачка?