Фотосесија со мажи против стереотипно прикажување на жените како објекти

Фотосесија со мажи против стереотипно прикажување на жените како објекти

Овластениот продавач и сервисер на Дукати „MotoCorsa“, кој се наоѓа во Портланд, Орегон направил типична фотосесија за претставување на моделот „Ducati 1199 Panigale“. Тие ја повикале атрактивната моделка по име Кајли, која провокативно се фотографирала на и околу моторот.Фотосесија со мажи против стереотипно прикажување на жените како објектиКусо потоа тие решиле да направат пародија на оваа фотосесија, каде што Кајли ја замениле со мажи и ги рекреирале сите фотографии. Резултатот е смешен и бизарен, но си ја постигнува својата цел прикажувајќи еден сериозен проблем – стереотипното претставување на жените како објект. Во продолжение погледнете ги двете фотосесии. Фотосесија со мажи против стереотипно прикажување на жените како објекти Фотосесија со мажи против стереотипно прикажување на жените како објекти Фотосесија со мажи против стереотипно прикажување на жените како објекти Фотосесија со мажи против стереотипно прикажување на жените како објекти Фотосесија со мажи против стереотипно прикажување на жените како објекти Фотосесија со мажи против стереотипно прикажување на жените како објекти Фотосесија со мажи против стереотипно прикажување на жените како објекти Фотосесија со мажи против стереотипно прикажување на жените како објекти Фотосесија со мажи против стереотипно прикажување на жените како објекти Фотосесија со мажи против стереотипно прикажување на жените како објекти Фотосесија со мажи против стереотипно прикажување на жените како објекти Фотосесија со мажи против стереотипно прикажување на жените како објекти Фотосесија со мажи против стереотипно прикажување на жените како објекти Фотосесија со мажи против стереотипно прикажување на жените како објекти Фотосесија со мажи против стереотипно прикажување на жените како објекти Фотосесија со мажи против стереотипно прикажување на жените како објекти Фотосесија со мажи против стереотипно прикажување на жените како објекти Фотосесија со мажи против стереотипно прикажување на жените како објекти Фотосесија со мажи против стереотипно прикажување на жените како објекти Фотосесија со мажи против стереотипно прикажување на жените како објекти Фотосесија со мажи против стереотипно прикажување на жените како објекти Фотосесија со мажи против стереотипно прикажување на жените како објекти Фотосесија со мажи против стереотипно прикажување на жените како објекти Фотосесија со мажи против стереотипно прикажување на жените како објекти Фотосесија со мажи против стереотипно прикажување на жените како објекти Фотосесија со мажи против стереотипно прикажување на жените како објекти


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар