Рекреирале постери од филмови и ТВ серии за најава на нивната свадба

Кога Џошуа Ватсон и Рејчел Ватсон се вериле, сакале да направат интересна фотосесија за најава на нивната свадба. Со помош на нивниот пријател Џордан Накамура, кој работи како фотограф, тие рекреирале постери од познати филмови и ТВ серии, заменувајќи ги главните ликови со себеси.

Рекреирале постери од филмови и ТВ серии за најава на нивната свадба

Како ја запознав мајка ви (How I Met Your Mother)

Постерите во вид на покани даваат детални информации за свадбата, а младоженците си направиле и постери во реална големина кои вечно ќе го красат нивниот дом.

Рекреирале постери од филмови и ТВ серии за најава на нивната свадба

Образование (An Education)

Рекреирале постери од филмови и ТВ серии за најава на нивната свадба

Казабланка (Casablanca)

Рекреирале постери од филмови и ТВ серии за најава на нивната свадба

Одење по работ (Walk the Line)

Рекреирале постери од филмови и ТВ серии за најава на нивната свадба

Почеток (Inception)

Рекреирале постери од филмови и ТВ серии за најава на нивната свадба

Малата Мис Америка (Little Miss Sunshine)

Рекреирале постери од филмови и ТВ серии за најава на нивната свадба

Момците од Медисон (Mad Man)

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар