11 декември 2013 | Кафе пауза

Кои се трите најсексапилни хороскопски знаци?

Ова не е генерално правило, бидејќи и останатите знаци имаат вакви претставници, но сепак следниве три знаци отскокнуваат од толпата и се издвојуваат.

Фантастичен ремикс на „Твојте очи Лено“

Групата Баклава и продуцентот Ѓорги Јанев, на хаус журките попознат како DJ Dzordz, неодамна направија интересен музички проект – старата и добро позната „Твојте очи Лено“ ја донесоа во ново модерно електронско издание.
Датум: 11 дек 2013
, Автор:

Одлични ТВ серии за љубителите на научната фантастика и паранормалното

ТВ серии емитувани на каналот „SyFy“ на кои треба да им дадете шанса

Што се случува со нас кога сме заљубени?

Дали некогаш се имате толку лудо заљубено да не забележувате ништо околу вас, да губите концентрација, па дури и да се однесувате изгубено?

Интимна конекција потенцирана со неонски бои

Употребувајќи неонски бои и црна светлина, фотографката Сара Леал истакнува одредени детали од човечкото тело, на еден невообичаен, но прекрасен начин.

Најдобрите реклами за 2013 година

Порталот „AdWeek“ ја објави листата со најдобрите реклами за оваа година.

Најубавиот тунел што некогаш сте го виделе

По повод Фестивалот на светлината во Лион, Франција, тунелот „Црвен крст“ кој е долг 1,8 километри беше претворен во надреална земја на чудата. Благодарение на светлосните проекции, тој беше претворен во голема галерија „на отворено“.

Највкусната глина што некогаш сте ја виделе

Ahlam Alnajdi е 30-годишна саудиска фотографка и артистка, која стана интернет-сензација со нејзините неверојатни скулптури од глина, кои личат на неодоливо вкусна храна.

Ова е божиќната песна што мора да ја слушнете

Погледнете ја оваа преработка на легендарната „Божиќна песна“ од страна на „Simply Three“, кои успеваат да го задржат препознатливиот класичен призвук на песната, но истовремено да ја направат и многу модерна.

40 мали женски вистини кои ќе ви го направат животот полесен

Капутот кој обожававте да го носите на факултет, најверојатно ќе се врати во мода за 10 години, така што можеби треба да го сочувате.

Забранет премин за кучиња

Во некои домови луѓето се обидуваат да воспостават заеднички живот помеѓу мачките и кучињата. Но, некои мачки очигледно не го разбираат тоа.

15 шармантни италијански гратчиња за идеална прошетка

Обидете се да ги погледнете овие 15 волшебни италијански гратчиња кои шармираат со својата посебност, а да не помислите дека тие се местата во кои живеат измислените ликови од бајките.
12