Фантастичен ремикс на „Твојте очи Лено“

Фантастичен ремикс на „Твојте очи Лено“

Групата Баклава и продуцентот Ѓорги Јанев, на хаус журките попознат како DJ Dzordz, неодамна направија интересен музички проект – старата и добро позната „Твојте очи Лено“ ја донесоа во ново модерно електронско издание.

„Соработката ни беше одлична и со воодушевување ја прифативме новата идеја. Сето тоа, сега испадна како новогодишен подарок за нашите слушатели, на кои се надеваме дека ќе им се допадне“ – изјавуваат од Баклава.

Фантастичен ремикс на „Твојте очи Лено“

Станува збор за извонредна продукција и аранжман кој прави баланс помеѓу модерното, електронското и старото, фолклорно, етнолошко музичко наследство. Песната е проследена и со видео спот во кој ве оставаме да уживате.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар