Забранет премин за кучиња

Забранет премин за кучиња

Во некои домови луѓето се обидуваат да воспостават заеднички живот помеѓу мачките и кучињата. Но, некои мачки очигледно не го разбираат тоа.

Забранет премин за кучиња

Тие бестрашно си ја штитат својата територија, а ова видео покажува дека некои од нив имаат исклучителен авторитет во домот.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

  1. Simona Reply

    И после иди мачка чувај. Коа ќе те построи 🙂

  2. S. Reply

    Haha zakon se 🙂

Остави коментар