Ова е божиќната песна што мора да ја слушнете

Ова е божиќната песна што мора да ја слушнете

Погледнете ја оваа преработка на легендарната „Божиќна песна“ од страна на „Simply Three“, кои успеваат да го задржат препознатливиот класичен призвук на песната, но истовремено да ја направат и многу модерна.

(0) ova-e-bozhikjnata-pesna-shto-mora-da-ja-slushnete-kafepauza.mk

Изведбата е уникатна, празнична, топла и сигурно ќе ви ги развесели празниците. Едноставно мора да ја слушнете и да уживате!
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран преведувач и толкувач. Непоправлив перфекционист. Љубопитна, интуитивна и насмеана. Ја сака уметноста и културниот живот. Идеалист. Верува во астрологија, убаво утринско кафе и позитивно размислување.

Поврзани содржини

Остави коментар