Слатки фотографии од танчери и кучиња

Слатки фотографии од танчери и кучиња

Кели Прат Креидич и Јан Креидич се артисти кои започнале проект наречен „Танчери и кучиња “ кој претставува книга со фотографии од слатки кучиња и танчери кои ја прикажуваат врската со класичниот танц.

Слатки фотографии од танчери и кучиња

Слатки фотографии од танчери и кучиња

Слатки фотографии од танчери и кучиња

Слатки фотографии од танчери и кучиња

Слатки фотографии од танчери и кучиња

Слатки фотографии од танчери и кучиња

Слатки фотографии од танчери и кучиња

Слатки фотографии од танчери и кучиња

Погледнете ги и овие 12 фотографии од природата што ќе ве остават вчудоневидени.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар