12 фотографии од природата што ќе ве остават вчудоневидени

12 фотографии од природата што ќе ве остават вчудоневидени

Ако никогаш не сте виделе албино ракун и не знаевте дека има зелени метеори, сега имате можност да го видите тоа. Природата не престанува да нè изненадува, па во продолжение погледнете ги овие прекрасни фотографии што ќе ве воодушеват.

1. Молња во форма на дрво

12 фотографии од природата што ќе ве остават вчудоневидени

2. „Оваа виетнамска жаба изгледа како да е прекриена со мов.“

12 фотографии од природата што ќе ве остават вчудоневидени

3. „Пајакова мрежа што изгледа како онаа на Спајдермен.“

12 фотографии од природата што ќе ве остават вчудоневидени

4. Син кокосов рак

12 фотографии од природата што ќе ве остават вчудоневидени

5. „Албино ракун во Пенсилванија.“

12 фотографии од природата што ќе ве остават вчудоневидени

6. Зелен метеор забележан над Австралија

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Michelle Shonis (@m_shonis) on

7. Пастелна школка

12 фотографии од природата што ќе ве остават вчудоневидени

8. Виножито од море во Хрватска

12 фотографии од природата што ќе ве остават вчудоневидени

9. Цвеќиња со ливчиња што изгледаат како ситни човечки силуети

12 фотографии од природата што ќе ве остават вчудоневидени

10. „Начинот на кој мразот замрзна на мојот автомобил утрово.“

12 фотографии од природата што ќе ве остават вчудоневидени

11. Рефлексијата на ситните кристали на мразот создава светлосни снобови

12 фотографии од природата што ќе ве остават вчудоневидени

12. „Мојот кактус цветаше во форма на насмевка на лицето.“

12 фотографии од природата што ќе ве остават вчудоневидени

Погледнете ги и овие 20 фотографии што докажуваат дека природата секогаш може да ни открие нешто ново.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар