Најдобрите реклами за 2013 година

Најдобрите реклами за 2013 година

Порталот „AdWeek“ ја објави листата со најдобрите реклами за оваа година. На прво место се најде одличната реклама на компанијата „Dove“. На второ место е рекламата на компанијата „RAM Trucks“, направена за да се прикажува за време на американскиот „SuperBowl“, додека на трето место се најде рекламата за пивото „Guinness“.

Најдобрите реклами за 2013 година

Во продолжение погледнете ги трите реклами, кои ги одбра овој портал.

1. Dove

2.RAM Trucks

3. Guinness
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар